Energetický regulační úřad (ERÚ) představil detaily ke změně tarifů, ke které dojde od ledna příštího roku na hladinách vysokého (VN) a velmi vysokého napětí (VVN). Primárním cílem je zefektivnit využívání energetických soustav, snížit potřebu nutných investic a díky tomu snížit nárůst regulovaných cen.
Veškeré potřebné dokumenty zveřejnil ERÚ na svých webových stránkách, vč. kalkulátoru, kde si odběratelé mohou spočítat individuální dopady. O důležitosti tématu svědčí i to, že představení změn proběhlo v rámci mimořádného kulatého stolu za účasti řečníků z Ministerstva průmyslu a obchodu, Hospodářské komory ČR, Svazu…