dnes je 7.7.2022

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Stále rozdílné výklady na téma: "Kdo smí provádět školení BOZP?"

7.3.2012, Zdroj: BOZP-info (www.bozpinfo.cz)

V naší společnosti nedávno proběhla kontrola OIP. Kontrola probíhala standardním způsobem, jen na oblast provádění školení BOZP zaměstnanců jsme nenašli shodný pohled, jmenovitě u periodických školení prováděných zaměstnavatelem dle ZP §103, odst. 2 a 3. Dle výkladu inspektora OIP máme nedostatek v tom smyslu, že školení zaměstnanců „ostatních“ (vím, že tento pojem ZP nezná na rozdíl od zákona o PO) provádí jejich přímí nadřízení - tedy vedoucí zaměstnanci firmy.

Tedy neškolí osobně OZO v BOZP – prý podle § 9 zák. č. 309/2006 Sb. ve firmě o 26 - 500 zaměstnancích, což je náš případ, je oprávněná jedině OZO v BOZP. Dokládali jsme, že tito vedoucí zaměstnanci jsou řádně školeni z

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu QM profi.
Registrovat

Pravidelné zpravodajství

nebo přihlásit.

Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace:
Zdroj:
Nahrávám...
Nahrávám...