dnes je 21.2.2024

Input:

Shrnutí

7.7.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

12.4.10
Shrnutí

Doc. Ing. Branislav Lacko, CSc.

Výše uvedené informace si nekladou ambice být úplným návodem pro tvorbu kvalitního popisu integrovaného manažerského systému v souladu s platformou ISO 9000:2000, který řeší i mezifunkční aktivity. Při tvorbě popisu takového systému je třeba čerpat z norem platformy ISO 9000:2000 včetně příbuzných norem a směrnic pro použití, jako je například norma ČSN ISO 10 0006.

Při vlastním popisu manažerského subsystému vztaženého k projektovému řízení je též vhodné čerpat z metodik projektového řízení, jako je například standard PMI ( www.pmi.org ) nebo standard IPMA ( www.ipma.ch ).

Při tvorbě procesů pro subsystém řízení projektů může být vhodné zakomponovat požadavek vytvoření konkrétních procesů na nejnižší úrovni detailu až do projektu samotného. Například metodika PMI v popisu procesů často obsahuje kroky typu "xyz planning“, například "Risk management planning“ - česky plánování řízení rizika. To znamená, že proces obsažený v subsystému řízení projektů může obsahovat obecné zadání "Vytvořte plán řízení rizika“ a je tím myšleno, že projektový tým jednoho konkrétního projektu má vypracovat konkretizovaný proces řízení rizika, který bude "na míru“ daného konkrétního projektu. Taková konkretizace

Nahrávám...
Nahrávám...