dnes je 18.1.2021

Nejnovější

Svaz průmyslu prosadil, že budou moci očkovat firemní lékaři

18.1.2021, Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR

Svaz průmyslu prosadil, že budou moci očkovat firemní lékařiSvaz průmyslu a dopravy se s ministrem zdravotnictví Janem Blatným dohodl, že v druhé vlně od května smí pomoct s očkováním firmy.

Společná tisková zpráva Ministerstva financí, Ministerstva průmyslu a obchodu a České bankovní asociace

18.1.2021, Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Společná tisková zpráva Ministerstva financí, Ministerstva průmyslu a obchodu a České bankovní asociaceVe čtvrtek 14. ledna 2021 proběhlo pravidelné jednání mezi Ministerstvem financí a zástupci České bankovní asociace na téma odkladů splátek úvěrů, poprvé za účasti ministra průmyslu a obchodu. Oběma vicepremiérům pro ekonomiku, Aleně Schillerové a Karlu…

Masivní expanze s podporou inteligentních technologií

15.1.2021, Zdroj: CONTROL ENGINEERING

Masivní expanze s podporou inteligentních technologiíSpolečnost Dedoles patří mezi nejúspěšnější domácí online obchody, které se prosadily i na zahraničních trzích včetně západní Evropy. S masívní expanzí se firma rozhodla inovovat a automatizovat své skladové a zásobovací procesy, k čemuž využila také…

Jak efektivně napsat auditní neshoduGarance

14.1.2021, Ing. Pavla Blackmore, Zdroj: Verlag Dashöfer

... Ing. Pavla Blackmore Neshody při auditech - interních i externích Jak efektivně napsat auditní neshodu Co je to vlastně neshoda? Dle ISO 9000:2005 je neshoda uvedena jako nesplnění požadavku . Zde ovšem žádné další dělení neshod není definováno, tedy ji i nenajdeme. Dle ISO 19011 - ve směrnici pro provádění ...

Přístupné pro: Quality management profi

Jak přežít vyhazov od šéfa?Garance

13.1.2021, Ing. Pavla Blackmore, Zdroj: Verlag Dashöfer

Možná to někteří máte již za sebou. Pracujete na různých pozicích, já třeba byla manažerka kvality menší výrobní firmy. Poslední čtyři, pět měsíců tehdy před asi 17 lety bylo pracovně krušných, dá se říct, co den to výzva a já bojovala. Měli jsme tři velké…

Přístupné pro: Quality management profi
více článků
Nejčtenější

Normování práce

16.2.2009, Zdroj: Verlag Dashöfer

... Pracovní časy jsou základem ekonomiky práce. Používají se pro stanovení mzdových nákladů, tvorbu pracovních rozvrhů a podnikatelských rozpočtů, funkci mzdových systémů. Časové normy říkají kolik potřebuje průměrný dělník času, aby realizoval typickou práci za obvyklých podmínek. Časová norma by v ...

Definice "uvedení výrobku na trh" v rámci odpovědnosti za výrobek

23.5.2013, Zdroj: QMprofi (www.qmprofi.cz)

Jedním ze stěžejních pojmů technické legislativy vůbec, a to jak v rámci komunitárního práva, tak v rámci právního řádu České republiky, je pojem uvedení výrobku na trh. Tento pojem je vymezen v § 2 písm. b) zákona č. 22/1997 Sb.

Popis pracovní činnosti

13.5.2016, Zdroj: Verlag Dashöfer

Popis pracovní činnostiNa základě znalostí potřeb organizace a analýzy práce můžete popsat práci (stanovit náplň práce). Tento popis práce odpovídá konkrétnímu pracovnímu místu (pozici) – např. referent oddělení nákupu, skladník atp. Tedy nejčastěji jedné pracovní pozici zastávané…

Optimalizace návrhu projektu chladicího systému v podniku

18.11.2020, Zdroj: Vše o průmyslu

Chcete-li optimalizovat podnikový systém chlazení, nejprve se podívejte na použití softwaru pro simulaci systému, abyste získali náležitou dimenzi čerpadla napájecí vody. Simulační software může přispět ke snížení nadměrné velikosti systému a ke zvýšení úrovně…

Postup sestavování technické dokumentace

17.9.2013, Dr.Ing. Rostislav Suchánek, Zdroj: Qmprofi.cz (http://www.qmprofi.cz/)

Nepředložení dokumentace na řádně odůvodněnou žádost příslušného vnitrostátního orgánu je dostatečným důvodem ke zpochybnění předpokladu shody dotyčného strojního zařízení se základními požadavky na ochranu zdraví a bezpečnosti.

více článků
Nejnovější právní předpisy
Semináře - aktuální nabídka

Novinky v legislativě BOZP

18.1.2021, On-line, Robert Křepinský

Rekapitulace nejdůležitějších legislativních změn v oblasti BOZP v uplynulém roce a očekávané legislativní novinky pro nadcházející období.

Konečné znění obalového zákona

19.1.2021, On-line, Ing. Petr Šulc

Novela obalového zákona konečně prošla Poslaneckou sněmovnou a zdaleka se nebude týkat pouze zálohování plastových lahví. Od 1. 1. 2021 nastanou nové povinnosti jak pro výrobce, kteří uvádějí balené výrobky na trh, tak pro podnikající právnické a fyzické osoby. Jaká práva a povinnosti z novely obalového zákona plynou při uvádění obalů a balených výrobků na trh, při zpětném odběru a využití odpadu z obalů, se dozvíte na tomto webináři. Součástí výkladu bude i další projednávaná novelizace obalového zákona, v souvislosti s transpozicí Směrnice o udržitelných plastech.

Virtuální realita a trénink soft skills

21.1.2021, On-line, Mgr. Iva Šimonková

V karanténě jsme se naučili zvládat opravdu hodně věcí digitálně. Umíme pracovat flexibilně, kdykoli je potřeba a na různých místech. To platí samozřejmě také pro koncepty školení. Nabídka digitálních školení roste a stává se nedílnou a často nutnou součástí moderních společností. Jaká je efektivní cesta? Webinář, video... nebo virtuální realita? Tuto otázku zodpovíme na bezplatném webináři. Zaregistrujte se a zjistěte, které VR koncepty jsou na trhu k dispozici a kdy se opravdu vyplatí je používat!

Ohlašování do ISPOP

26.1.2021, On-line, Ing. Petr Šulc

Průvodce ohlašováním ve webovém rozhraní ISPOP. Stručný přehled všech ohlašovacích povinností s podrobným zaměřením na ohlašování odpadů a nové povinnosti v roce 2021.

Zákon o výrobcích s ukončenou životností

26.1.2021, On-line, Ing. Petr Šulc

Zákon o výrobcích s ukončenou životností je úplně nový zákon, který schválila Poslanecká sněmovna a platit bude od 1. 1. 2021. Týkat se bude zejména autovraků, pneumatik, elektrozařízení, baterií ve smyslu rozšířené odpovědnosti výrobců. Všechny nové povinnosti vyplývající z tohoto zákona se dozvíte na tomto webináři.

Doporučujeme


     

           

                

              

     

QM profi LIVE
Předpověď počasí
Rychlý vstup do zákonů
Zákon o technických požadavcích na výrobky a o změně a doplnění některých zákonů 22/1997 Sb.
Nařízení vlády o technických požadavcích na strojní zařízení 176/2008 Sb.
378/2001 Sb.
173/1997 Sb.
450/2016 Sb.
Nařízení vlády o posuzování shody tlakových zařízení při jejich dodávání na trh 219/2016 Sb.
Nařízení vlády, kterým se stanoví technické požadavky na vybrané stavební výrobky 163/2002 Sb.
Zákon o obecné bezpečnosti výrobků a o změně některých zákonů (zákon o obecné bezpečnosti výrobků) 102/2001 Sb.
Zákon o posuzování shody stanovených výrobků při jejich dodávání na trh 90/2016 Sb.
Nařízení vlády o posuzování shody zařízení a ochranných systémů určených k použití v prostředí s nebezpečím výbuchu při jejich dodávání na trh 116/2016 Sb.
Nařízení vlády o posuzování shody výrobků z hlediska elektromagnetické kompatibility při jejich dodávání na trh 117/2016 Sb.
Nařízení vlády o posuzování shody elektrických zařízení určených pro používání v určitých mezích napětí při jejich dodávání na trh 118/2016 Sb.
Nařízení vlády o posuzování shody jednoduchých tlakových nádob při jejich dodávání na trh 119/2016 Sb.
Nařízení vlády o posuzování shody měřidel při jejich dodávání na trh 120/2016 Sb.
Nařízení vlády o posuzování shody vah s neautomatickou činností při jejich dodávání na trh 121/2016 Sb.
Nařízení vlády o posuzování shody výtahů a jejich bezpečnostních komponent 122/2016 Sb.
Zákon, kterým se mění zákon č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky a o změně a doplnění některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony 91/2016 Sb.
Nařízení vlády o technických požadavcích na výbušniny 97/2016 Sb.
Nahrávám...
Nahrávám...